chwilowki

Komunikat z dnia 03 grudnia 2020r.

Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bochni w sprawie jakości wody do spożycia pochodzącej z Wodociągu Zbiorowego Zaopatrzenia Chrostowa

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni informuje, że w dniu 27 listopada 2020r. została pobrana do badania próbka wody  w ramach kontroli wewnętrznej przez zarządcę obiektu punkt poboru :  budynek Publicznej Szkoły Podstawowej w Zbydniowie. Na podstawie wyniku nr 2526/Z/2020 stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej wartości parametru:
- glinu (Al), która wyniosła 290 ±30 µg/l (wartość dopuszczalna: 200 µg/l),  

Woda nie spełnia zatem wymagań Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 07 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017r., poz. 2294)
W związku ze stwierdzonym przekroczeniem i rozważeniem stopnia zagrożenia dla zdrowia tutejszy Inspektor Sanitarny wydał decyzję stwierdzającą
warunkową przydatności wody do spożycia przez ludzi
pod warunkiem,
że wartość glinu (Al) w wodzie do spożycia nie przekroczy poziomu 290 µg/l,   

Na podstawie powyższego wyniku stwierdza się, że woda do spożycia w Wodociągu Zbiorowego Zaopatrzenia spełnia wymagania bakteriologiczne i pozostałe wymagania fizyko-chemiczne.

Powyższa informacja obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu w sprawie jakości wody.

 

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny w Bochni

 

mgr inż. Halina Bielec

Kontakt

Punkt informacyjny: 
Całodobowa infolinia dla obywatela w sprawach koronawirusa, kwarantanny i zdrowia

+48 222 500 115


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

2023  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bochni